top of page

Dünya’nın en büyük müzesi artık evinizde...

Dünyanın en kapsamlı müze kitabı olan Sanat Atlası, Boyut Yayın Grubu ve Dorling Kindersley işbirliğinde sanat dünyasına derinlemesine ve keyifli bir yolculuk yapmanıza olanak tanıyor. İngiltere’nin önde gelen sanat eleştirmeni ve BBC Sanat Tarihi Belgeselleri Yapımcısı Andrew Graham-Dixon’ın danışmanlığında hazırlanan 608 sayfalık bu kaynak kitap, dünyanın önde gelen sanat danışmanlarının ortak çabası ve özenli bir çalışmasının ürünü...

Mağara resimlerinden modern başyapıtlara kadar sanat tarihinin en önemli evreleri...

Bu kitabın amacı, “konserve tenekesinin üzerinde ne yazıyorsa onu yap” ibaresi kadar net. Hedef; genel okuyucuya sanatın amacı, sanatın bin farklı deneyimine bin kapı açmak... –Ve böyle yaparak müze ve sanat galerisinin, kilise ve manastırın, tapınak ve caminin dünyasını daha erişilebilir ve keyfi çıkarılabilir hale getirmek. 

Kitabın sayfalarını karıştırırken Renoir’dan Reinhardt’a, Michelangelo’dan Damien Hirst’e kadar pek çok sanatçı hakkında zengin bilgi bulacak; çeşitli tarihsel çağlar ve sanat hareketleri hakkında kısa ama doyurucu bilgilerle karşılaşacaksınız. Dahası, çağlar boyunca plastik sanatçıların kullandığı temel gramer ve sözcük dağarcığının alfabesi sayılabilecek renk, kompozisyon, perspektif gibi konuların kısa tanımlarını da bulacaksınız.

Sayfa Sayısı/ Pages: 608

Kutu Ebat/ Size: y 350 mm x g 350 mm x d 60 mm

Türkçe

Sanat Atlası

Sanat_Atlası.jpg

Basında Çıkanlar

Yazarlar ve Araştırmacılar

about_edited.png

Andrew Graham-Dixon

Tarihçi/ Yazar

Atlas Koleksiyonu

MUZIK ATLASI.png

Müzik Atlası

Untitled-1_edited.png

Sırlar Atlası

SANAT ATLASI.png

Sanat Atlası

KAYIP DUNYALAR.png

Kayıp Dünyalar Atlası

BILIM_KUTU_KÄ°TAP.png

Bilim Atlası

GOKYUZU ATLASI.png

Gökyüzü Atlası

TARIH ATLASI.png

Tarih Atlası

KUTUPLAR ATLASI.png

Kutuplar Atlası

KESÄ°FLER_KUTU_KÄ°TAP.png

Keşifler Atlası

Ä°NSAN_ATLASI.png

İnsan Atlası

bottom of page