top of page
kutuplar.jpg

Tamamen değişmeden önce donmuş evreni keşfetmek için son şans!

Daha önce hiç görmediğiniz sahneler, penguenler, öldürücü balinalar, kutup ayıları ve kurtların olağanüstü hayatları...

Dünyanın en çetin yaşam koşullarına sahip bölgesi, kuşkusuz kutuplar. İnsanlar da dahil pek çok canlı türü gezegenin bu en acımasız bölgesinde hayatta kalmayı başardı. Kutuplar Atlası buzullarla kaplı bu dünyanın gizemini çözerek, imkânsızı başarıyor. Çarpıcı bilgilerle birlikte BBC Earth ekibinin tam üç yıl boyunca çalışarak yakaladığı olağanüstü fotoğraflar, daha önce hiç çekilmemiş ve kayda alınmamış davranışları içeriyor.

Dünya’nın uçlarındaki yaşamlar kayıt altına alındı...

Kutuplar'ın dört mevsimini de içeren eser, nefes kesici fotoğrafların yanı sıra aynı isimli belgesel filmlerinden alınan, unutulmaz sahnelerle görselleştirildi. Ayrıca kamera arkasındaki inanılmaz maceraların hikâyeleri de anlatılıyor.

Dünya'nın uçlarındaki yaşamları kayıt altına alan Kutuplar Atlası, penguenlerden katil balinalara, kutup ayılarından kurtlara kadar Kutup'ta yaşayan hayvanların yaşamlarının izini sürüyor. Böylece büyük buzulların erimesinin hem onların hem de insanoğlunun hayatında nasıl değişikliklere yol açtığını açığa çıkarıyor.

Daha önce hiç görmediğiniz sahneler, penguenler, öldürücü balinalar, kutup ayıları ve kurtların olağanüstü hayatları… Bu kitap ile baharda buzulların erimesinden 24 saat süren yaz günlerine, buzulların oluşumunun başlangıcından uzun süren karanlık kış günlerine kadar, dramatik manzaraları ve hayvanların orada yaşanan duygusal yaşam öykülerini görebileceksiniz.

Sayfa Sayısı: 312

Kutu Ebat: y 3505 mm x g 350 mm x d 60 mm

Türkçe 

Kutuplar Atlası

A. Fothergill & V. Berlowitzt

Atlas Koleksiyonu

MUZIK ATLASI.png

Müzik Atlası

Untitled-1.jpg

Sırlar Atlası

SANAT ATLASI.png

Sanat Atlası

KAYIP DUNYALAR.png

Kayıp Dünyalar Atlası

BILIM_KUTU_KÄ°TAP.png

Bilim Atlası

GOKYUZU ATLASI.png

Gökyüzü Atlası

TARIH ATLASI.png

Tarih Atlası

KUTUPLAR ATLASI.png

Kutuplar Atlası

KESÄ°FLER_KUTU_KÄ°TAP.png

Keşifler Atlası

Ä°NSAN_ATLASI.png

İnsan Atlası

bottom of page