top of page
kesifler.jpg

İnsanoğlunun keşfetme serüveni..!

 

Tarihteki en ünlü keşif yolculukları, Boyut Koleksiyon Kitapları dizisine eklendi: Keşifler Atlası. İlk kaşiflerden ticaret ve keşif'e, fetih ve sömürgeleştirme dönemlerinden harita yapımına, bilimsel keşiflerden Güneş Sistemi'ne dek uzanan olağanüstü bir yolculuk.

500 yıllık kayıtlı belgeler, haritalar, dergiler...

Kökleri binlerce yıl öncesine dayanan insanoğlunun keşfetme serüveni, büyük mücadelelere sahne oldu. "Keşifler Çağı" olarak bilinen 1400-1550 yılları arasındaki keşifler, insanlık tarihinin yörüngesini değiştirdi. İşte DK farkıyla hazırlanan Keşifler Atlası da tüm bu keşiflerin öykülerini sunuyor.

Büyük kısmı Kraliyet Coğrafya Topluluğu'nun zengin tarih koleksiyonundan yararlanılarak oluşturulan eserde birbirinden çarpıcı illüstrasyonlar da yer alıyor. Ayrıca haritalar, dergiler, arşiv belgeleri ve 500 yıllık kayıtlı belgeler ile kişisel ve anonim öykülere de yer verilen Keşifler Atlası tam 360 sayfa. Özel üretim bez cildi ve özel üretim kutusunda sunulan bu kitapta Kaşiflerin inanılmaz öykülerine ise Frank Hurley gibi erken dönem fotoğrafçılarının eşsiz kareleri eşlik ediyor.

Sayfa Sayısı: 360

Kutu Ebat: y 350 mm x g 350 mm x d 60 mm

Türkçe

Keşifler Atlası

Atlas Koleksiyonu

MUZIK ATLASI.png

Müzik Atlası

Untitled-1_edited.png

Sırlar Atlası

SANAT ATLASI.png

Sanat Atlası

KAYIP DUNYALAR.png

Kayıp Dünyalar Atlası

BILIM_KUTU_KÄ°TAP.png

Bilim Atlası

GOKYUZU ATLASI.png

Gökyüzü Atlası

TARIH ATLASI.png

Tarih Atlası

KUTUPLAR ATLASI.png

Kutuplar Atlası

KESÄ°FLER_KUTU_KÄ°TAP.png

Keşifler Atlası

Ä°NSAN_ATLASI.png

İnsan Atlası

bottom of page