top of page
karya.jpg

Karya'dan Bodrum'a

Arkeoloji

Gücün ve görkemin kenti

Anadolu topraklarından British Museum'a taşınan 8 bin yıllık tarih... Boyut Yayıncılık, tarih meraklıları ve Bodrum tutkunları için muhteşem bir eser sunuyor. Karya'dan Bodrum'a, Güneybatı Anadolu'nun antik çağlardaki görkemini yeniden ortaya koyan eksiksiz bir kaynak niteliğinde.

 

Karya'dan Bodrum'a, Batı Anadolu'nun antik uygarlıklarının dünyaca tanınmasında büyük rol oynayan British Museum'un ünlü arkeologlarından Charles Thomas Newton'ın 1863 yılında basılan “A History of Discoveries at Halicarnassus, Cnidus and Branchidae” adlı kitabından yola çıkarak hazırlandı.

 

Anıtların detaylı planları, çizimler ve resimler...

Eser, ünlü arkeologun izlenimlerine sadık kalarak okuyuculara, Halikarnassos, Knidos ve Brankhidae gibi antik çağın ihtişamlı kentlerinin hikayelerini açıklayıcı ifadeler ve aydınlatıcı bilgilerle sunuyor. Antik kültürler; görkemli eserlerin destansı öyküleri, uygarlıklara damgasını vurmuş karakterler, anıtların detaylı planları, çizimler ve resimlerle adeta yeniden canlanıyor.

 

Halikarnassos'un eşsiz mozaikleri, antik çağın yedi harikasından biri olarak kabul edilen ünlü Mausoleleion ve Karya'nın muhteşem eserleri, efsanevi hikayeleriyle okuyucularla buluşuyor. İlk keşiflerin öykülerine, modern arkeolojik çalışmaların sonuçlarından elde edilen güncel bilgiler de ekleniyor. Bodrum, Didim, Datça gibi günümüzün cazibe merkezlerinin antik çağlardaki önemi, kadim kültürlerin tüm hazineleriyle bir kez daha günışığına çıkıyor.

C.T Newton’ın kitabının tıpkıbasım sayfalarından oluşan özel bölüm...

300 sayfalık eserde, kapsamlı arkeolojik bilgilerle birlikte, C.T. Newton'ın kitabının tıpkıbasım sayfalarından oluşan özel bir bölüm de bulunuyor. Karya'dan Bodrum'a, hem içeriği, hem de özel kutusu ve bez ciltli tasarımıyla, tarih ve arkeoloji meraklıları için mükemmel bir kaynak.

 

Boyut’un özgün ve yenilikçi yayıncılık anlayışı ve gelişmiş baskı kalitesi ile okuyuculara sunduğu bu dev eser, kütüphanenizin en özel noktasında saklayacağınız gerçek bir başvuru kaynağı olacak. Bu toprakların bilinmeyen tarihini keşfetmeye hazır mısınız?

Sayfa Sayısı: 300

Kutu Ebat: y 350 mm x g 350 mm x d 60 mm

Türkçe

Yazarlar ve Araştırmacılar

174166-004-368BA980.jpg

C.T. Newton

Arkeolog

Bulent-Ozukan_8332_1407437994.jpg

Bülent Özükan

Müellif/ Editör

Arkeoloji Koleksiyonu

ARKEO-1.png

Arkeoloji Sırları 1

ARKEO-2.png

Arkeoloji Sırları 2

arkeo3.png

Arkeoloji Sırları 3

DENIZLER ALTINDA.png

Denizler Altında Arkeoloji

KARYADAN BODRUMA.png

Karya'dan Bodrum'a

bergama-3_edited.png

Pergamon Bergama

bottom of page