top of page
Image-empty-state.png

Ayşen Gürel Sile

Sanatçı

AYŞEN GÜREL SİLE, “SANATSAL ESİNLER” üçlemesinin sıra dışı konseptinin arkasındaki yazar, ressam, tasarımcı, dekoratör ve koleksiyoner.

Çok yönlü sanatçının duygu yüklü detaycı yaklaşımı, renk ve biçime duyarlığı ile karışık medyum–malzemeler kullanarak geliştirdiği zamansız estetik, eserlerine de yansıyor. Dünyayı ve insanları severek yaptığı seyahatlerden de ilham alan sanatçının eserlerinde, çok kültürlü yaşamının izleri, samimi bir duruşla küresel bir çekiciliğe sahip.

Amerika ve Türkiye’de resim ve özgün baskı dallarında ödüllere layık görülen sanatçı, takı tasarımı, duvar sanatları ve dekorasyon alanlarında çeşitli uygulamalar gerçekleştirmiştir. İki ülkede de kişisel-karma resim, baskı sanatları ve takı tasarımı sergilerinde yer almış, bir dönem Florida Türk Amerika Dernekleri Federasyonu’nda Görsel Sanatlar Kulübü Başkanlığı yapmıştır.

İstanbul’da doğup, İlkokulu Şişli Terakki, orta-lise eğitimini Sankt Georg Avusturya Lisesi ve Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Bölümü’nde, takı tasarım–üretim alanındaki eğitimini ise Amerika’da almıştır.

1982’de İstanbul’dan New York’a göç eden Ayşen, halen Fort Lauderdale, Florida’da sanatsal çalışmalarına devam ediyor...

Image-empty-state_edited_edited.jpg
Image-empty-state_edited_edited.jpg
Image-empty-state_edited_edited.jpg
bottom of page